Folia OWV (one way vision)

Folia One Way Vision jest używana do oklejania powierzchni przezroczystych, takich jak szyby samochodów, przeszklone drzwi lub witryny lokali. Dzięki perforacji możliwa jest widoczność od wewnątrz tego, co znajduje się na zewnątrz oklejonej przestrzeni. To doskonały sposób na to, by do środka pomieszczenia wpadało światło, a jednocześnie, by dla osób postronnych wnętrze pozostało przyciemnione. Dzieje się tak dzięki temu, gdyż folia przepuszcza około 40% światła słonecznego.

Wykorzystanie folii OWV znajdzie zastosowanie między innymi w lokalach usługowych, salonach motoryzacyjnych, fryzjerskich, kosmetycznych i innych. Najczęściej jednak używa się jej do oklejenia szyb samochodów używanych na przykład przez przedstawicieli handlowych, a także w środkach komunikacji miejskiej, czyli autobusach i tramwajach.

Podczas projektowania grafiki na folię należy pamiętać o tym, by nie umieszczać znaczących elementów graficznych na krawędzi reklamy, gdyż wymiar konkretnego projektu musi uwzględniać tak zwane spady. Grafika wydrukowana na folii może być dowolnej wielkości, lecz zaleca się by ważne elementy znajdowały się w pewnej odległości od każdej krawędzi. Zamontowana folia na szybie nie powinna dotykać uszczelki. Choć nałożenie folii samoprzylepnej jest dość łatwe, jednak wymaga precyzji, aby nie powstały żadne pofałdowania lub zagniecenia. Folia One Way Vision prezentuje się nadzwyczaj ciekawie, jest wytrzymałą i odporną na czynniki zewnętrzne oryginalną formą reklamy.

 

Galeria wybranych realizacji