Wizytowki internetowe

U progu działalności nie zawsze wystarcza czasu i środków na otwarcie pełnowymiarowej strony internetowej. Należy mieć jednak na uwadze, że w dzisiejszych czasach, jeśli nie ma Cię w Internecie, „nie istniejesz”. Dlatego też warto zadbać o jakiś ślad w Sieci, który sprawi, że potencjalny klient szukając informacji o Twojej firmie, znajdzie je bez problemu. Taką możliwość daje utworzenie internetowej wizytówki, czyli niewielkiej strony, na której znajdą się podstawowe dane o firmie.

Na stronie internetowej, która służy za wizytówkę firmy, powinny znaleźć się takie informacje jak: nazwa (ewentualnie również imię i nazwisko właściciela), adres, a przede wszystkim e-mail oraz numer telefonu kontaktowego. Dobrze jest również umieścić w wizytówce logo firmy oraz kilka słów na temat tego, co oferuje – mogą to być choćby równoważniki zdań. Na rozbudowę strony przyjdzie jeszcze czas, dlatego wystarczą jak najbardziej podstawowe informacje. Jeśli chcesz, możesz również umieścić mapkę z dojazdem, zdjęcie przedstawiające kilka produktów lub fotografię obiektu, w którym znajduje się siedziba Twojej działalności.

Utworzenie wizytówki internetowej nie jest tak bardzo pracochłonne i nie trwa tak długo, jak stworzenie i opracowanie pełnej strony internetowej. Jednocześnie, nie potrzebujesz na umieszczenie wizytówki w Sieci dużej ilości miejsca na serwerze. To oznacza, że hosting oraz domenę wykupisz za grosze. Wydatek ten nie zrujnuje Twojego budżetu, a z pewnością przyniesie wymierne korzyści w zakresie pozyskiwania klientów, którzy będą mieli z Tobą kontakt dzięki umieszczonym w wizytówce informacjom.

 

Galeria wybranych realizacji